Teksadele värvi!

30. juuni 2010, Marianne S, Kommentaarid: 2
Teadagi on teksapüksid ühed tänuväärsed hilbud ning samuti hinnatud taaskasutusmaterjal. Täna ei tee me neist ei patju ega kette, vaid jätame nad rahumeeli jalgu katma. Endistest erilisematena siiski.


Pleegitatud teksad on aktuaalsed olnud juba paaril viimasel hooajal. Pleegitamiseks sobivad nt valgendusvahend ACE või ka puhastusvahend Domestos.

Ühtlase ja leebema tulemuse saamiseks tuleb teksad esmalt märjaks teha ning seejärel koos valgendajaga veekaussi likku panna. Peale soovitud tulemuse saavutamist pesta valgenenud püksid pesumasinas puhtaks.

Konkreetsema mustri tegemiseks sobib hästi  Domestos, kuna on paksema konsistentsiga ning seega vähem laialivalguv. Juuresolevatele teksadele pritsisin ma   Domestost otse pudelist peale. Kuid on ka võimalik konkreetset mustrit luua nt svammitüki või pintsliga. Või kallata Domestos mõnda peene otsikuga pritspudelisse ja joonistada selle abil.

NB! Töölaud katta enne protseduuriga alustamist vakstu või kilega ja kummikindad kätte!! Ning võimaluse korral teostada valgendamisprotseduure värskes õhus või korraliku ventilatsiooniga ruumis.Sinised teksad jätsingi sellisteks, aga mustade puhul  võtsin appi kangavärvid, svammitükid ja porksijupid.
Esmalt katsin valgendatud kohad veega lahjendet värvidega, siis aga tupsutasin ruudukujulise svammitüki ning ümara porgandijupiga lahjendamata värvi sinna kuhu süda lustis.
Värve EI PEA olema ilmatu hulk, piisab ka 3-st põhivärvist, mida siis omavahel segada. Haarav tegevus, pole midagi öelda, pidama saamisega oli suuri raskusi (nagu allolevatelt piltidelt näha)
Lõpetuseks veidi aktsenti Pebeo Touch tuubivärvidega ja voila!Põhjaliku ülevaate erinevate värvide omadustest (sh kasutamis- ja hooldusjuhendid) on Leina ülestähendanud SIIA. Värve võib oska näiteks SIIT - arte.ee 

Ka aerosoolvärvidega on lihtne pükstele moodsamat ilmet kujundada. Siinses näites olid mul abiks kitsas maalriteip ning punane ja kuldne kangale mõeldud aerosoolvärv.
Kuivanud pükse tuleb värvi kinnitamiseks pahemalt poolt mõni minut triikida.
 

Kommentaarid: 2

Popimast popid :D
1. juuli 2010.Liana
Väga ägedad!
2. juuli 2010.Lapiliisu

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri