Tantsud porrulauguga

31. mai 2010, Leina Neima, Kommentaarid: 2

Ma ei saa kuidagi üle porrulaugust – see ilus ja hea köögivili, mis maitseb hästi ning sisaldab palju kasulikke vitamiine, üllatab seekord hoopis uues rollis!!!Keera lehte ja ...Tarvis läheb:

 • Porrulauku
 • Vana T-särki
 • Kangavärve Pebeo Setacolor Opaque (või teiste firmade hea katvusega kangavärve)
 • Vastavalt oma maitsele mahuliseks muutuvat kangavärvi Pebeo Touch Textile Volume ja/või kangavärve Pebeo Touch Textile Gloss, Pebeo Touch Textile Pearl, Pebeo Touch Textile Metal.
 • Skalpelli, kunstnikunuga või muud väikest terava otsaga nuga
 • Pritsmekindlat lauakatet
 • Eri suurusega pintsleid ja švammi
 • Topse ja alust värvide segamiseks
 • Salvrätikuid või köögipaberit
 • Soovi korral kummikindaid
 • Vett

Ettevalmistus:

Kui sa ei taha teha lauale „töömeheremonti“, siis kata laud plekikindlalt. Triigi varem läbipestud T-särk sirgeks. Aseta vajalikud töövahendid käepäraselt ning kujunda töölauale mõnusalt loominguline meeleolu :=)

Porrulaugutrükk:

Lõika porrulaugu varrest erineva jämedusega 3 - 5 sm pikkuseid tükke. Porrulaugutrüki paremaks õnnestumiseks võib peale tükeldamist liigutada varre rõngaid näpuga ühest otsast surudes üles-alla.


Seejärel vajuta porrulauk köögipaberiga kuivaks ning jäta üleöö kuivama. Otsad tõmbuvad kokku, ning trükitav muster saab selgem. Juba paar tundi kuivamist aitab saavutada nähtavalt paremaid tulemusi.


Tee porrulaugutükk pintsli või švammi abil ühest otsast värviga kokku, huvitava efekti saamiseks võib kanda üksteisele 2-3 erinevat õhukest värvikihti.


Tupsuta värvine ots õrnalt salvrätiku vastu liigse värvi eemaldamiseks ning suru otse kangale. Pealekantava värvi kogus sõltub materjalist – liiga vähene kogus jätab häguse trüki, liiga rohke värv ei lase porrulaugu rõngamustritel paistma jääda. Katsetamine on õnnestumise pant!


Kujunda vaba käega porrulaugumuster kangale. Kasutada võib erineva suurusega tükke. Kui tunned end ebakindlalt, võid eelnevalt õmbluskriidi või spetsiaalse märkimispliiatsiga kangale mustri ette visandada.


Kui töö on valmis, siis jäta see vähemalt 12 tunniks kuivama, seejärel kinnita värv korralikult, triikides tööd kanga pahemalt poolt vastavalt tootja juhistele. Pebeo Setacolor Opaque värvid kinnituvad, kui triikida tööd pahemalt poolelt või läbi riide „puuvilla positsioonil“ umbes 3-5 min. Selle tegevuse juures ei maksa heituda isuäratavalt magusast sibulapraadimise lõhnast, mis tuppa hoovab. See on täiesti normaalne kõrvalnähe. Tühjaks mineva kõhu petab ära kiire võileib :=)


  

Nüüd võib kinnitatud tööle tippida kaunistuseks Pebeo Touch Textile Volume mahulise värviga väikeseid täppe, mis peale kuumtöötlemist ruumiliseks muutuvad. Täpita vastavalt oma paremale äranägemisele ning lase värvil korralikult kuivada.


Et täpid muutuksid mahuliseks, kuumuta neid pealtpoolt fööniga või pahupoolelt HÄSTI-HÄSTI ÕRNALT - ilma triikrauaga kangale tugevalt surumata.     

Seejärel ühendada mustrid omavahel kasutades Pebeo Touch Textile erinevaid liimvärve (Gloss, Pearl, Metal), joonista julgelt otse tuubist kangale!


Neid värve ei pea kinnitama – lase kuivada 12 tundi, enne kui särki kasutama hakkad. Umbes 72 tunni pärast on värvid pesukindad – pese umbes 30 °C juures vältides eseme pikaks ajaks vette ligunema jätmist.Nii lihtne see oligi, mõnusat katsetamist!

Nipid ja nõuanded!

 • Soovi korral võib mahulist värvi Pebeo Touch Textile Volume kasutada ka kuivanud ja eelnevalt kinnitamata mustritel, kuid siis peab kindlasti meeles pidama, et värve kinnitades triikrauaga liiga tugevalt kangale ei suruks! Tööta kindlasti töö pahemal poolel.

 • Pebeo Touch Textile liimvärvid (Gloss, Pearl, Metal) taluvad samuti pahupoolelt või läbi riide triikimist, ehkki kinnitamiseks nad otseselt triikimist ei vaja. Seda on hea teada, kui ei ole kannatlikkust iga kihi vahel pikalt oodata, siis võib kihid üksteisele kanda juba puutekuivale värvile ning hiljem kogu töö ettevaatlikult kinnitada.

 • Setacoloriga värvitud esemed on pesukindlad – neid võib pesta käsitsi või õrna masinpesuga 40 °C juures. Samuti on lubatud keemiline puhastus.  Kui kasutad lisaks ka Pebeo Touch Textile värve, siis pese tööd hiljem kuni 30 °C juures ja väldi eseme pikaks ajaks vette ligunema jäämist.

Kust värve osta? Vaata: www.arte.ee


P.S. Kuna mõned pildid said üles võetud ühel eriti hallil kevadpäeval, siis palun suhtuda leebelt kohati päris kahtlasesse fotokvaliteeti. Kliki piltidel, et näha neid suuremalt!

Kommentaarid: 2

Oi, kui ilus, seda ideed kasutades hakkab üks väike piiga varsti oma võililleplekilist t-särki redisainima! Aitäh. Sama vahva, nagu õunasärk!
2. juuni 2010.Heli
Seda on nii tore kuulda, et võililleplekilisele särgile porrulaugusõda kuulutatakse. Ja tänud Sulle :=)
4. juuni 2010.Leina

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri