Põnevad prossid

18. juuni 2010, admin, Kommentaarid: 1
Selle tööjuhendi autor on TERJE, kelle kauneid polümeersavist rahvuslike mustritega ehteid teab vast iga käsitööhuviline. Seekord õpetab Terje, kuidas lihtsa vaevaga kauneid tekstiilist prosse teha…
* * * *

Prossid on sobilikud kaunistused pluusile, juuksepaelale, vööle kinnitatuna või käekoti kaunistusena. Prosse saab valmistada väga lihtsalt taaskasutatavatest tekstiilidest või teise ringi riietest. Lisanditeks sobivad pitsid, paelad, nööbid, litrid ja pärlid. Prossidele on taha õmmeldud prossi alus (või haaknõel).Suviseid lillelisi prosse võib teha mitmeti. Täna pakun juhendi, mille järgi saad valmistada lilleõiega kihilise prossi.


Keera lehte ja...
Vajalikud materjalid:

  • Värviline kangatükk (sobib ka endine pluus, kleit, seelik) - kroonlehtede jaoks
  • Ühevärviline kangas (sobib T-särk) – alus kroonlehtedele ja nööpide alla
  • Tugevam villane kangatükk (vilt) – prossi tagumine külg
  • Pits
  • Nööbid
  • Prossi alus

Töövahendid:

  • Käärid
  • Niit
  • Nõel
  • Mõõdulint

Kroonlehtede valmistamine:

Terje prossi loige

Lõika 5 nelinurkset riidetükki suurusega 8*8cm. Murra kangaruut diagonaalis kokku, et tekib kahekordne kolmnurk. Õmble külgede a ja b serva läbi eelpistetega (ehk traagelda).Terje recycled brooch 2

Tee järjestikku (sama niidiga, ilma vahepisteteta) viis kroonlehte ja ühenda ringiks, et igast kolmnurgast tekib lillekese kroonleht. Nüüd õmble tekkinud kroonlehed riidest aluse keskele (lõika umbes 4cm läbimõõduga kangast ring). Kroonlehed on omavahel tihedalt koos, keskele jääb auk, mille viimasena viimistleme.

Kihtide lisamine:

Terje recycled brooch 3

Nüüd on Sul olemas lilleõieke, mis on kinnitatud väikesele alusele. Prossi tagumise külje jaoks võta üks paksem riidetükk (vilt, villase riide tükk) ja lõika ümar alus (läbimõõduga 8-10cm). Kinnita kroonlehtedega alus ja tagumine paksem riidetükk omavahel. Tee ilusad pisted, et tagumine külg kena jääks. Alumisele kihile võib serva õmmelda ka pitsi.

Nööbi ja prossi kinnituse õmblemine:

Terje recycled brooch 4

Vali sobilik nööp või nööbid ning kinnitus (prossi alus). Õmble nööp ja kinnitus ühe niidiga samaaegselt. Nööbi alla võid veel kangast värvilisi kihte lisada (näiteks pitsi).


Pross on valmis!

Terje recycled brooch 5


Julget katsetamist erinevate tekstiilidega!

Kommentaarid: 1

Hästi armas suvine idee, suvekodus leiab sahtlitest just selliseid retronööpe ja pitsitükikesi!
18. juuni 2010.Heli

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri