"Kole-ehted" Reesi moodi

22. juuni 2010, admin, Kommentaarid: 6

Need efektsed ja tegelikult väga kaunid "koleehted" meisterdas REES. Tänud suurepärase tööjuhendi eest!Efektsed käevõrud puhtalt prügist!


Mina arvan, et nende käevõrudega on nagu koeratõugudega - kui nad on jube koledad, siis omal moel on nad ka ilusad. Selle väitega võib mitte nõus olla, aga külmaks ei jäta need ehted kedagi. Ja loomine on väga odav ning lihtne!


Kuidas neid teha? Keera lehte ja ...

Käevõru 2

Käevõrude jaoks vajad:

  • Tugevaid tualettpaberirulle või muust materjalist toorikuid
  • Ajalehte ja PVA liimi, pintsleid
  • Värve, parimad on akrüülvärvid
  • Väljarebitud sõnu-pilte ajakirjadest või mujalt paberipahna hulgast
  • Soovil sädeluspulbrit, salvrätte või muud efektset kraami kaunistamiseks
  • Lakki
  • Palju kandmisjulgust

Alustame algusest

3

Kui sul on võimalus muretseda tualettpaberirulle, mis jäävad üle nö asutuste paberihoidjatest, on hästi. Kui ei, pole ka midagi katki. Sel juhul soovitan sul lõigata tugevad ribad kas plekkpurkidest või plastpudelitest. Võta neid kohakuti mitu, et oleks tugevam ja kinnita ribad teibi abil ringiks. Paberirullidest sae paraja laiusega seibid, millele tee ka vahekoht sisse  (saad igale käesuurusele sobiva võru). Kodumajapidamises kasutatava paberirullid ei sobi, need on liiga pehmed ja väikesed.4 Järgmiseks rebi ajalehest väikesi tükke ja lao need PVAga kihiti käevõrutoorikule. Jälgi, et kihtidesse ei jääks õhumulle ega lahtisi servasid, need muudavad hiljem käevõru krobeliseks. Kui oled ühe kihiga valmis saanud (kata ajalehega nii seest kui väljast ja ka äärtelt), siis lase mõni tund kuivada ja korda uuesti. Liimi pane palju! Kolm kihti ajalehte peaks käevõru piisavalt tugevaks muutma. Lõpuks lase öö otsa kuivada.

6 Täielikult kuivanud ja kõva käevõrutoorik kata värviga, mis läbi ei paista. Kui enne värvimist avastad, et toorik pole siiski piisavalt tugev, lisa veel ajalehekihte ja lase taas korralikult kuivada (alumiiniumpurkidest lõigatud ribad võivad jääda liialt vetruvaiks- hiljem hakkavad kihid seetõttu murenema).

7
Umbes selline võiks näha välja käevõru enne uhkete kaunistuste saamist - ei liialt korralik, ent parasjagu kopsakas.


8
Nüüd anna fantaasiale voli ja kata pinnad just sellega, mis meeldib või mis käepärast on. Tänase esimese pildi juures, loo alguses, võid näha, kuidas ma olen pahe pööranud enda kasuks- suitsupakkidelt rebitud tekst võib ehtel üllatav ja efektne olla. Rebitud servad on väikeses leegis pruunikaks kõrvetatud. Sama efekti võid saada švammile vedelamat värvi valades ja rebitud serva õrnalt švammi surudes.

9 Endale meeldivaid tekste võid peita käevõru sisemussegi. Räägitakse, et sisemine ilu olla kah tähtis!

10 Kui tahad, võid mängida ainult värve kasutades. Krakleelakk, puntrakskeeratud kalts pintsli asemel ja erinevad värvisulatamistehnikad hakkavad sulle meeldima, vaja vaid proovida!


11
Enne veel, kui ekraani eest käevõrusid tegema tormad, tuletan meelde lakkimist! Kuna käevõru on selline ehe, mis saab palju vatti ja ka kulub kiirelt, siis kata ehe mitme lakikihiga. Äraproovitud ja sobilikud on krakleelakk, salvrätitehnika lakk, polümeersavidele mõeldud lakk, vesialuseline parketilakk. Iga lakikihi kuivamiseks arvesta mitu tundi.

12 Kui julgust napib, ei pea sa igasuguseid kahtlasi sõnu ju oma ehetele panema. Piisab lihtsast salvrätitehnikast. Kuidas seda tehakse, uuri netist või raamatuist. Või siit!

Mõnusat meisterdamist!


Rees/Liina 
http://www.liinarees.blogspot.com/

Kommentaarid: 6

Aitäh, mina plaanin kindlasti järgi proovida :=)
22. juuni 2010.Leina
Väga nutikas
24. juuni 2010.Kai
väga mõnus töö tundub olevat, seda küll vaja proovida. Mul on prügina korjatud teibirulle ja lähebki kohe vaja.
29. juuni 2010.mõisapreili
Ei tea kas aerosool akrüüllakk võiks ka sobida ?
26. veebruar 2011.:)
Ehk saab proovida liimida jahu-vee seguga? Olen teinud rahakassad - ümber täispuhutud õhupalli jahu-vee seguga liiminud ajaleheribasid 2-4 kihis. Tulemuseks on kõva kest. Igati loodussäästlik ja odav :)
30. august 2011.Anda Z-L
me gustó mucho la técnica que me ofrecen, es sencilla y pueden quedar pulseras muy bellas gracias
21. november 2015.lola

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri