Väike toos väärtuslike vidinate hoidmiseks

15. mai 2010, admin, Kommentaarid: 0

Siin on üks lihtne võimalus, kuidas teha taaskasutatud materjalidest nägus ja tugev karp. Tööjuhendi autor on Patrizia ZapataLugu on tõlgitud ja pilte kasutatud autori loal. Palume seda tööjuhendit  kasutada isiklikuks otstarbeks ning ilma autorilt luba küsimata mitte paljundada ega oma veebilehtedele üles panna. Täname :=) 


KEERA LEHTE...Tõlge: Lingtwist OÜ

Autor valis karbikaaneks valge paberi, kuna see sobib sellega, mis ta juba varem teinud on. Kui sa eelistad aga pigem värve, siis võid katta kaane või karbi sisekülje ükskõik millise dekoratiivpaberiga, vana ajakirja väljalõikega või joonistada ise mustrid. Siintoodud õpetuses juhendab autor vaid, kuidas algust teha.


Materjalid:


Šabloon
Käsitöönuga või käärid
Vähemalt 20 x 23 cm suurune papitükk (nt. maisihelveste- või küpsisekarbilt)
Pliiats
Joonlaud

Voltimisnuga või terava servaga pulk soonte sissepressimiseks
Postkaardisuurune kartongileht
Käsitööliim ja liimipulk


Tööjuhend
1. Prindi ja lõika välja šabloon, mille saad alla laadida siit.2. Kanna šablooni jäljend kartongile. Tähista šablooni murdejoonte kohad kriipsukestega (joonisel märgitud punaste punktidega). See aitab sul täpsemini voltida.3. Vajuta joonlaua ja  voltimisnoa abil kartongile vaod enne, kui selle välja lõikad. Tõmba vaod mööda šabloonil toodud jooni. Lõika karp mööda välimist kontuuri välja.4. Voldi kõige välimised küljed karbi välimise osa või käsitööpaberiga kaetud värvilise osa suunas. Voldi teised küljed papitüki seesmise  või kujutisega külje suunas.

5. Kinnita käsitööliimiga karbi kõige pikemad küljed nii, et pikad detailid oleksid karbi seesmise aluspõhja küljes. Voldi ja liimi lühemad küljed samamoodi, üle lühemate detailide, mis peaksid jääma vaheliti karbi lühemate külgede vahele. Vajadusel kinnita küljed klambritega.6. Karbi siseküljeks – lõika välja veel üks papitükk, mõõtmetega  7,5 x 10 cm. Need on karbi täpsed mõõtmed. Kuna küljed on paksemad, jääb karbi sisepõhi veidi väiksem. Vajadusel lõika papitükki lühemaks ja kitsamaks, et mahutada ristkülik täpselt karbi põhjale. Kinnita see liimiga. Siin sobib soovi korral väga hästi kasutada kontrastset värvi, et muuta karbi seesmine pool veidi erksamaks.

7. Karbi kaane jaoks lõika välja vähemalt 10,3 x 22,5 cm suurune kartongiriba. Kuigi karbi pikkuseks on 10 cm, tuleb papi paksuse tõttu teha kaas veidi laiem.8. Sea paber karbi ühe pikema küljega kohakuti. Vajuta ja voldi paber karbi külge, jälgides, et kaas on peal tihedalt, kuid mitte liiga tihedalt. Enne liimimist veendu, et kaas käiks karbile ilusti peale ja pealt ära. Liimi liimipulgaga paberi otsad ning lase täiesti ära kuivada. Valmis!

SOOVITUSED


- Mina kasutan karbi tegemiseks pappi, kuid ka paksem kartong sobib kenasti.
- Kui sul on suur papitükk, siis suurenda šablooni nii palju, kui vaja.
- Selleks, et teha karp oma lemmikvärvi kanga abil veel omanäolisemaks, järgi kaane valmistamiseks seda nutikat õpetust.

Variante karbi kaunistamiseks on lõputult . Võid karbi muuta ainulaadseks kodust leitud lintide, kangatükkide või paljude muude kaunistuste või materjalidega. Eksperimenteeri, kasuta oma käekirja.

Toredat nädalavahetust teile kõigile!

Patricia Zapata

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri