Sallkrae

20. jaanuar 2010, Marianne S, Kommentaarid: 6
Pakaselisel päeval on mõnus tõmmata üle pea üks suur ja soe kaelasoojendi, mis  kaitseb  külmapoiste näpistuste eest nii rinnaesist, kaela kui lõuga ning eriti krõbeda külmaga saab  ninagi salli sisse peita.
Just selline ongi vanast villasest kampsunist sündinud suur torujas sallkrae.
Materjalid:

  •   vana villane lastekampsun
  •   käärid
  •   lõng
  •   heegelnõel
  •   sukanõel (vajadusel)

Tööjuhised:

Vanuta kampsun pesumasinas 60 C juures. Laota kuivama.
Mõõda kraesalli jaoks paras jupp ning lõika see kampsuni kehaosast välja.
(NB! Ära kampsuni "jääke" veel minema viska, neid läheb järgmise projekti juures vaja.)
Antud näites kulus salliks terve kampsuni kehaosa kuni käeaukudeni (25 cm).

Heegelda salli ülaserv üle kinnissilmustega. Ühenda rea lõpus aassilmusega ringiks ning tee veel 1 rida kinnissilmuseid heegeldades vaid läbi eelneva rea kinnissilmuste tagumise aasa.
Tee 1 ahelsilmus rea kõrgenduseks ning heegelda ülejärgmisse silmusesse 4 ühekordset sammast. Jäta 1 silmus vahele ja järgmisse tee 1 kinnissilmus, selle otsa 3-st ahelsimusest pikoo, kinnissilmus järgmisse silmusesse. Korda mustrit rea lõpuni.
(Vt joonist A)
Katkesta lõng ning peida otsad.Heegelda salli alumisse serva 1 rida kinnissilmuseid, ühenda aassilmusega ringiks.
Heegelda rea kõrguseks 3 ahelsilmust ning jätks ühekordsete sammastega heegeldades vaid läbi eelneva rea kinnissilmuse tagumise aasa.

Nüüd keera töö ümber, (nii et heegeldades jääb salli paremal pool nähtavale sammaste pahempoolne pind) heegelda rea alustuseks 1 ahelsilmus, seejärel jäta vahele 2 eelneva rea silmust ning tee 3.ndasse silmusesse 7 ühekordset sammast. Jäta vahele 2 silmust ja tee 1 kinnissilmus järgmisesse silmusesse. Korda mustrit rea lõpuni.
(Vaata joonist B)
Katkesta lõng ning peida otsad.Ja ongi valmis – uus, suur ja soe kraesall!
Soovi korral võib salli kaunistada helmeste, tikandi, laia paela vms.Nipid ja nõuanded:

*  Kui kampsun vanub nii tihedaks, et heegelnõelaga on raske selle pinda läbida, siis soovitan salli servad esmalt sämppistes üle tikkida ning jätkata siis heegeldamisega. 
*  Kui kampsun on kootud jämedamast lõngast ning ka peale vanutamist on silmused selgelt eristatavad (nagu siinse näite puhul), siis soovitan heegeldada esimese rea pisted kootud silmustesse, vältimaks juhuslikku kootud koe hargnemist.

Kommentaarid: 6

Väga kaval ja nii ilus tulemus. Ma just panin kogemata mehe kampsuni pesumasinasse - sain just õige materjali sallkrae jaoks. Jaksu!
22. jaanuar 2010.Terje
Väga lahe, see võiks isegi meesterahvale sobida
25. jaanuar 2010.Tõnis
Ilus! Ja oled nii hästi selgeks teinud, kuidas ilma õmblusmasinata saab kamsunile läheneda. Tänavune talv paneb just sedalaadi aksessuaare hindama.
25. jaanuar 2010.Heli
Väga ilus ja nii nutikas taaskasutus! :)
29. jaanuar 2010.kuutydruk
Gorgeous! A fast way to create a work of beauty AND find new life for old items. Thanks!
29. jaanuar 2010.midvalecottage
Tegin oma kaelakatte 40`C juures, randmesoojendajad saab tütar endale, sest varrukad läksid liiga kokku. Aitähh toreda idee eest ka algajale käsitööhuvilisele!
10. veebruar 2010.Elve

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri